Co twojej firmie może dać copywriting SEO?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W dzisiejszych czasach najbardziej skuteczne kampanie marketingowe można prowadzić w internecie. Dotyczy to szczególnie mniejszych i średnich firm, które nie mają możliwości wystarczających do reklamowania się w przestrzeni publicznej. Poprzez copywriting SEO można osiągnąć jednak znacznie lepsze efekty, gdyż nasze treści będą ukierunkowane do odpowiedniej grupy odbiorców. Co dokładnie twojej firmie może zapewnić Copywriting SEO?

Czym jest copywriting SEO?

Copywriting SEO to nie tyle usługa, a nawet i cała dziedzina copywritingu, która polega na zoptymalizowaniu treści z myślą o algorytmach wyszukiwarki internetowej. Te odpowiadają bowiem za pozycjonowanie teksów w wynikach wyszukiwania, więc wkupienie się w ich łaski jest niezwykle istotna. Jest to oczywiście tylko teoretyczne przedstawienie sprawy. Jak więc praktyce wygląda Copywriting SEO?

SEO Copywriting opiera się na balansie pomiędzy dwiema kwestiami. Mowa tu o jakości tekstu, czyli jego wartości merytorycznej, a także o tym jak odbierany będzie przez wyszukiwarkę internetową. Nie można poświęcić w całości żadnej z tych kwestii na rzecz drugiej, a kluczem jest znalezienie złotego środka, który pozwoli osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Jak powinien wyglądać dobry Copywriting SEO i co się do niego zalicza?

W ramach copywritingu SEO wykonane zostać mogą naprawdę różnorodne treści. Mowa tu nie tylko o artykułach tematycznych, czy też tekstach, które trafiają na strony internetowe. Bardzo ważne w SEO Copywritingu są bowiem również opisy do katalogów, czy też opisy, które spotykamy pod produktami, czy też kategoriami w sklepach internetowych. Do SEO Copywritingu zaliczamy także teksty sprzedażowe i artykuły przeznaczone na firmowe blogi.

Niezależnie od rodzaju tekstu muszą one spełniać pewne zasady, by zarówno prezentować wartość merytoryczną, jak i dobrze pasować do algorytmu wyszukiwania. Bardzo istotne jest dobranie odpowiednich fraz kluczowych, w czym copywriterom pomagają zazwyczaj narzędzia SEO. Frazy te muszą znaleźć się w treści tekstu, gdzie zostaną rozmieszczone w odpowiedni sposób. Powinny być obecne również w tytule oraz w leadzie, czyli jedynej rzeczy widocznej z perspektywy wyszukiwarki. Zarówno tytuł, jak i lead musi być krótki i chwytliwy.

Kolejne kwestie, o których po prostu nie można zapomnieć w Copywritingu SEO to unikalność tekstów. Plagiat nie ma szans na przejście w żadnym stopniu, gdyż oprócz tego, że jest to naruszenie czyjejś wartości intelektualnej, Google po prostu wykrywa plagiat i blokuje takie strony. Ważne jest także wyczerpanie tematu, czy też zastosowanie odpowiedniej struktury tekstu, tak by ten był przyjemny do czytania.

Nie można oczywiście zapomnieć o tym, że tekst z SEO Copywritingu musi być zgodny z zasadami języka polskiego. Dotyczy to każdej z dziedzin, czyli ortografii, interpunkcji, stylistyki i gramatyki. Błędy językowe mogą sprawić, że tekst nie będzie wysoko pozycjonowany przez algorytm wyszukiwarki.

Jakie korzyści może dać Copywriting SEO?

Lista korzyści jest dość spora i dobry Copywriting SEO może okazać się niezwykle pomocny dla rozwoju twojej strony, a nawet i twojej firmy. Przede wszystkim SEO Copywriting pozytywnie działa na pozycjonowanie, a co za tym idzie, przyciąga nowych użytkowników na stronę i zwiększa ruch organiczny.

Z pomocą Copywritingu SEO możliwe jest również przekonanie nowych klientów do zakupu jednego z produktów oferowanych przez twoją firmę, a teksty specjalistyczne mogą zwiększyć zaufanie do firmy i sprawić, że będzie miała ona pozycję eksperta w danej branży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*