Font, który…topnieje

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fiński magazyn Helsingin Sanomat rozpoczął niestandardową akcję, która ma na celu zwrócić uwagę konsumentów na nieodwracalne zmiany klimatu.

Dlaczego taka akcja?

Załoga fińskiego magazynu dzięki tej akcji miała zamiar dosadnie zobrazować swoim czytelnikom jakie problemy czekają nas w związku ze zmianami klimatu, między innymi chodzi o topniejące lodowce. W ramach tej inicjatywy specjaliści stworzyli specjalny font, która znika. Ma ona za zadanie odzwierciedlać topnienie pokrywy lodowej na ziemi.

Podstawą kroju są dane National Snow and Ice Data Center, które zostały zebrane w latach od 1979-2019. Ukazują one topnienie lodowców w tym okresie.

Natomiast na podstawie prognoz Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu magazyn Helsingin Sanomat miał zamiar ukazać jak w zatrważającym tempie będzie maleć powierzchnia lodu do 2050 roku.

Jak to działa?

Font „Climate Crisis” wraz z kolejnym akapitem, staje się coraz cieńsza, co z kolei sprawia wrażenie jakoby ona topniała.

źródło: youtube.pl

Jak podkreślają pomysłodawcy akcji, ten zabieg jest konieczny, ponieważ ocieplanie klimatu będzie miało coraz to poważniejsze skutki oraz nieodwracalne zmiany.

To nie pierwsza taka akcja w mediach

Zmiany klimatu to temat, o którym mówi się coraz częściej. Choćby po to, aby uświadomić konsumentów jak chociaż w małym stopniu możemy spowolnić proces ocieplania się klimatu.

Również IKEA zaskoczyła swoim przedsięwzięciem. Sieć w jednym ze swoich sklepów w Kanadzie eksperymentalnie pokazała klientom co może się stać, gdy temperatura na świecie wzrośnie o „jedyne” 4 stopnie Celcjusza.

Eksperyment IKEA ukazał, że jeżeli społeczeństwo będzie obojętne na globalne ocieplenie, to do 2090 roku temperatura na całym świecie podniesie się o 4 stopnie. Tylko chwilowe przebywanie w takim miejscu, gdzie była tak wysoka temperatura doskwierało osobom, które wzięły udział w akcji. Osoby te po tym eksperymencie komentowały, że nie wyobrażają sobie żyć w takim gorącym klimacie na codzień.

A Ty jak walczysz ze zmianami klimatu?

źródło zdjęcia głównego: pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*