Czy warto korzystać z płatności cyklicznych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żyjemy w biegu, przez co zapanowanie nad wszystkimi obowiązkami może być trudne. Przy dużej liczbie rachunków do opłacenia łatwo może coś umknąć. Jak zatem ułatwić sobie zarządzanie rachunkami?

Posiadamy liczne zobowiązania, które należy co miesiąc regulować. Przeróżne płatności różnią się terminem zapłaty, kwotą, odbiorcą, przez co ciężko je kontrolować. Pomocne są płatności cykliczne, dostępne w każdym banku. Wystarczy ustawić harmonogram opłat, a system sam będzie pobierał środki z naszego konta i realizował opłaty. Dzięki takiemu systemowi, przelew wyjdzie w odpowiednim czasie, a my unikniemy płacenia odsetek.

źródło zdjęcia: pexels.com

Dlaczego jeszcze warto?

Ustawiając płatności cykliczne nie tylko unikamy płacenia karnych odsetek, ale także posiadamy większą kontrolę nad finansami. Nie musimy każdego miesiąca powtarzać przelewów za abonament lub ratę kredytu. To spore ułatwienie oraz oszczędność czasu, ponieważ comiesięczne wprowadzanie danych odbiorcy przelewu jest czasochłonne.

Warto również wspomnieć o bezpieczeństwie. Płatności cykliczne realizowane są przez zaufanych i doświadczonych operatorów płatności – na przykład PayU. Wszystkie dane przesyłane są połączeniem szyfrowanym.

źródło zdjęcia głównego: pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*