„(…) Dajemy wolność”. Kampania Fundacji Wolność od Religii z 2021 r.

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fundacja Wolność od Religii działa już ponad 10 lat. Z tej okazji w 2021 r. rozpoczęła nową kampanię społeczną.

Wszystkie działania fundacji skierowane są na zwiększanie świadomości publicznej w zakresie ateizmu, walkę z dyskryminacją osób niewierzących, a także dążenie do realnego wprowadzenia konstytucyjnej zasady rozdziału kościoła od państwa.

„Nie dajemy wiary”

Kampania outdoorowa ruszyła w kwietniu 2021 roku. W przestrzeni miejskiej ośmiu polskich miast – Warszawy, Wrocławia, Poznania, Lublina, Gdańska, Gdyni i Tczewa – pojawiły się wtedy mało- i wielkoformatowe ekrany LED oraz citylighty z hasłem: „Nie dajemy wiary. Dajemy wolność”.

Jubileuszowa kampania prostotą estetyki i wykonania nawiązywała do pierwszej ogólnopolskiej akcji fundacji, która przebiegała pod hasłem: „Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę”. Tym razem w nowym kontekście zinterpretowane zostało popularne wyrażenie potoczne „nie dawać wiary”.

Organizatorzy podkreślają, że nie walczą z kościołem, ale chcą poszanowania konstytucyjnego prawa do wolności słowa i wyznania. Według nich obecnie nie jest ono w pełni egzekwowane, a osoby niewierzące wciąż doświadczają w Polsce dyskryminacji.

Zdj. główne: Bram Naus/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*