Jakie benefity przygotować dla pracowników?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ciężką pracę swoich pracowników warto nagradzać nie tylko odpowiednią wypłatą, ale także innymi benefitami. Dzięki dodatkowym korzyścią twoja załoga będzie chętniej pracować. Zobacz, jakie benefity możesz przygotować dla swoich pracowników. 

Pakiet medyczny i karty sportowe

Warto wprowadzić benefity w pracy, aby zachęcić swoich pracowników do większego zaangażowania. Jednym z nich może być ubezpieczenie na życie lub medyczne, a także karta sportowa na siłownię. Pierwszy w nich pozwoli na uniknięcie kolejek do lekarzy, a ponadto może pokryć koszty różnych zabiegów. Dodatkowo zawiera zniżki na badania. Karta na siłownię zaś uprawnia jej posiadacza do bezpłatnego korzystania z obiektów sportowych. Pamiętaj jednak, że te benefity warto dopasować do wieku swojej załogi — karta sportowa będzie bardziej atrakcyjna dla młodszych osób, a opieka medyczna wręcz odwrotnie. 

Specyfika wykorzystania łączy te dwa benefity. Posiadacz karty sportowej czy ubezpieczenia medycznego zawsze ma możliwość z korzystania z usług, jednak niekoniecznie musi to robić. Pracodawca zaś nie ma wglądu do danych na ten temat. Używanie ich jest to prywatna sprawa danej osoby, a firmy świadczące te usługi nigdy nie udostępnią informacji na ten temat. Mimo wszystko jednak pracodawca, gdy oferuje takie benefity, i tak musi regularnie opłacać ubezpieczenie. 

Dofinansowanie szkoleń i nauki języków obcych

Jako dobry i świadomy pracodawca powinieneś inwestować w rozwój swojej firmy poprzez gadżety reklamowe, ale także poprzez szkolenie swoich pracowników. Osiągniesz to dzięki dofinansowaniu ich kursów i szkoleń — im lepiej wykwalifikowana kadra, tym większe zarobki będzie osiągać przedsiębiorstwo. Jeśli dysponujesz większym budżetem, możesz dodatkowo opłacić dla nich droższe szkolenia czy studia podyplomowe. Podpisując dobry aneks do umowy, zyskasz lojalność na określony czas i większe zaangażowanie w pracę.

Bony zakupowe

Innym ciekawym pomysłem na benefity dla pracowników są bony zakupowe. Nie jest to typowa premia pieniężna, ponieważ tutaj zatrudnione przez ciebie osoby mają ograniczone miejsca, w których mogą z nich skorzystać. Będą jednak doskonałym dodatkiem jako benefit świąteczny, wakacyjny czy na rozpoczynający się rok szkolny.

Możesz prowadzić też dni tematyczne jak owocowe czwartki, czy dzień bez samochodu. Wtedy warto obok firmy zamontować wieszaki rowerowe, aby pojazdy pracowników był bezpieczne. 

Zdjęcie główne: pexels.com/fauxels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*