Koniec ery Naszej Klasy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

27 lipca tego roku polski portal społecznościowy Nasza Klasa zakończy swoją działalność.

Czy wiesz, że…?

Nasza Klasa założona została w 2006 roku przez 4 studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Serwis szybko zyskał popularność, ponieważ spora część polskiego społeczeństwa dzięki niemu odnowiła szkolne znajomości sprzed kilku, a nawet kilkudziesięciu lat.

źródło: pexels.com

W 2008 roku z Naszej Klasy korzystało ponad 7 milionów użytkowników. Natomiast w 2020 roku – zaledwie ponad milion. Wszystko za sprawą Facebook’a, który stał się najpopularniejszym portalem społecznościowym.

W 2010 roku Nasza Klasa przeszła metamorfozę. Zmieniona została nazwa na NK. Wtedy też wprowadzono oficjalne konta dla celebrytów, a także konta sponsorowane, które z czasem zostały zastąpione przez grupy. I to one okazały się idealnym sposobem do wypromowania się wielu marek.

Obecnie Nasza Klasa należy do koncernu Ringier Axel Springer Polska. Jak zapowiedział właściciel, wszyscy, którzy nadal posiadają konto na serwisie społecznościowym nie muszą obawiać się o swoje dane osobowe. W momencie wyłączenia NK, dane użytkowników zostaną trwale usunięte.

źródło zdjęcia głównego: pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*