Kto zyskał na aktualizacji WhatsAppa? Alternatywy dla oburzonych

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zmiany w polityce prywatności WhatsAppa postawiły użytkowników pod ścianą – musieli zaakceptować nowe warunki albo przejść na inny komunikator. Tylko jaki?

WhatsApp przekonuje, że zmiany są konieczne dla lepszej integracji z innymi produktami Facebooka. Tymczasem użytkownicy i eksperci obawiają się, że ich dane nie są odpowiednio chronione.

Jakie są alternatywy?

Decyzja WhatsAppa wywołała masowe ucieczki użytkowników do konkurencyjnych komunikatorów. Najbardziej zyskał na tym Signal, należący do organizacji non-profit Signal Foundation.

Obecnie konkurent WhatsAppa zyskuje coraz większą popularność, choć na rynku dostępny jest od wielu lat, a użytkownicy cenią go za wysoki poziom ochrony ich danych i prywatności. Signal pozwala na przesyłanie tekstu oraz multimediów takich jak filmy, zdjęcia, wiadomości głosowe i GIFy, a także korzystanie z naklejek. Od niedawna dostępna jest również funkcja wideorozmowy.

Wizerunku Facebooka nie poprawia też ostra krytyka ze strony Elona Muska. Miliarder i założyciel firmy Tesla na swoim Twitterze otwarcie zachęcał do korzystania z Signala, co znacząco wpływa na wzrost zainteresowania komunikatorem.

Zdj. główne: Adem AY/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*