Mały sprzęt dla biznesmena. Co warto wziąć w delegację?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jako przedsiębiorca lub biznesmen często jeździsz w delegacje czy też po prostu pracujesz poza biurem? Aby mieć pewność, że komfort Twojej pracy będzie na wysokim poziomie, musisz mieć odpowiedni sprzęt. Jaki? Podpowiadamy, jakie akcesoria oraz urządzenia warto zabrać ze sobą w delegację!

Praca zdalna to obecnie dość częsty model – szczególnie, jeśli Twoje obowiązki wymagają od Ciebie wielu podróży służbowych. Szukasz sprzętu, który możesz zabrać ze sobą w delegację? Dowiedz się, czym powinien charakteryzować się dobry sprzęt biznesowy oraz jak go wybrać, aby spełniał wszystkie Twoje potrzeby!

Laptop biznesowy – podstawowy sprzęt w delegacji

Absolutną podstawą, jeśli chodzi o sprzęt, który warto zabrać ze sobą w delegację, jest oczywiście laptop biznesowy. Jak go wybrać?

Dysk, RAM oraz procesor

Wybierając laptopa do pracy zdalnej, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego dysk, RAM oraz procesor – to właśnie one są podstawą wydajności laptopa. 

Jeśli chodzi o dysk, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dysk SSD. Dyski te są znacznie szybsze oraz o wiele odporniejsze na uszkodzenia i bardziej wytrzymałe niż na przykład dyski HDD. Możesz mieć pewność, że będzie to miało ogromny wpływ na Twój komfort pracy. 

Jeśli zaś chodzi o pamięć RAM, to warto kierować się zasadą im więcej, tym lepiej. W przypadku pracy biurowej warto więc postawić na 8GB RAM. Będzie to gwarancja, że Twój laptop będzie działał szybciej i sprawniej.

Natomiast w kwestii procesora bez wątpienia najlepszym wyborem będzie laptop posiadający procesor Intel:  i3, i5, lub i7. 

Jeśli szukasz laptopa biznesowego, który będzie doskonałym kompanem podczas pracy w delegacji, to idealną propozycją dla Ciebie jest niezawodny Apple MacBook Pro.

Odporna obudowa

W przypadku sprzętu przeznaczonego do pracy zdalnej, często w podróży, ogromne znaczenie ma także jego obudowa. Powinna być ona odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne takie jak pęknięcia lub porysowania oraz wytrzymała – jest to gwarancja, że Twój laptop nie uszkodzi się podczas podróży. Jaką obudowę wybrać?

Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie bez wątpienia obudowa wykonana z aluminium lub z włókna węglowego. Dobrą propozycją jest także stop magnezu. 

Warto także zwrócić uwagę na klawiaturę, ponieważ ona również powinna być odporna na uszkodzenia. Szczególnie istotne jest, aby była ona odporna na zalanie, dzięki czemu będzie w stanie ochronić wszystkie podzespoły Twojego laptopa.

Fot.: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*