Na czym lepszy nadruk a na czym grawer?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Istnieje wiele różnych form nanoszenia grafik na rozmaite powierzchnie i materiały. W zależności od tego, jaki jest to rodzaj aplikacji oraz jaki materiał ma być nią dekorowany, należy wybrać inny sposób realizacji projektu. Przekonaj się, w jakich sytuacjach lepiej sprawdzi się grawer, a kiedy lepiej wybrać technologię druku cyfrowego.    

Grawerowanie metalu   

Obróbka metalu nie należy do najłatwiejszych, dlatego potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt. Laserowy grawer metalowych elementów to szybki i bardzo skuteczny sposób na to, by nanieść aplikację na twardą powierzchnię. Wiele firm oferuje personalizację nieśmiertelników, biżuterii lub zapalniczek benzynowych. Taki gadżet to fantastyczny pomysł na prezent. Osobisty grawer, na przykład ważna dla Ciebie i obdarowanej osoby data, cytat czy hermetyczny żart, doskonale podkreśli wyjątkowość Waszej relacji. Do zestawu prezentowego z zapalniczką możesz dołączyć potrzebne akcesoria, takie jak zapas benzyny czy knot. Takie dodatki kupisz na stronie internetowej  https://zapalniczki.eu/pl/shop/gaz-i-benzyna/.  

Grawerowanie drewna   

Innym materiałem, który doskonale poddaje się obróbce laserowej, jest drewno. Tabliczki, breloczki czy magnesy można z łatwością ozdobić grafikami własnego projektu. Grawer na drewnie jest doskonale widoczny, trwały i precyzyjny. Dzięki laserowej obróbce drewna możesz realizować własne projekty personalizowanych prezentów, tworzyć na nich własne grafiki oraz naprawdę kunsztowne zdobienia. Z uwagi na cenę materiałów, grawerowanie w drewnie jest tańsze, niż w metalu. Z tego powodu ta forma obróbki stosowana jest przy zamówieniach hurtowych, na przykład na upominki dla gości weselnych lub winietki. 

Grawer możesz także nanieść na drewnianą biżuterię lub elementy dekoracyjne do domu. Ozdobna ramka z wygrawerowanym cytatem lub imionami członków rodziny będzie idealną dekoracją do salonu. Taki prezent możesz także sprawić znajomym albo rodzinie na parapetówkę lub z okazji powitania na świecie dziecka.   

Na co nanieść druk cyfrowy?   

Druk cyfrowy to technologia, która pozwala na tworzenie wysokiej jakości aplikacji i nanoszenie ich na różne materiały. Stosuje się go przede wszystkim w druku książek oraz prasy. Coraz większą popularność zyskuje on również w przypadku tworzenia kolorowych plakatów, ulotek i banerów. Druk cyfrowy jest jedną z najpopularniejszych metod tworzenia materiałów reklamowych. Na stronie https://www.totem.com.pl/druk-cyfrowy/cyfrowy-druk-ksiazek dowiesz się więcej o zaletach druku cyfrowego. 

Innymi przedmiotami, na które często nanosi się druk, są między innymi kubki, koszulki i butelki termiczne. Są to popularne artykuły promocyjne dla firm, ale spersonalizowane mogą po raz kolejny posłużyć za ciekawy i osobisty prezent. Warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich wykonuje się aplikację, ponieważ nie wszystkie rodzaje nadruków można prać w pralce lub myć w zmywarce, gdyż szybko się wtedy niszczą.

Zdjęcie główne: pexels.com/Opt Lasers

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*