Polacy w social mediach

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niespełna 26 mln Polaków posiada konto w social mediach, to prawie 70% populacji naszego kraju. Z których mediów społecznościowych najchętniej korzystamy i dlaczego? Sprawdźmy.

Facebook. To tutaj najwięcej rodaków szuka pomocy. Jak sprawdziła polska firma SentiOne, zajmująca się monitoringiem internetu, przeważnie na Facebooku publikujemy treści we wtorki, około godziny 20:00. Facebook, to najbardziej popularne medium do szukania i udzielania pomocy, a najczęściej używanymi zwrotami przez Polaków na FB są „dziękuję”, „życzę miłego dnia” oraz „pozdrawiam”.

Twitter – tutaj przeważnie śledzimy liczne dyskusje i potyczki polityczne. Tutaj najczęściej publikujemy w środy, w okolicach godziny 21:00, a najpopularniejsi autorzy wpisów to przede wszystkim Tvn24, TVP Info, Newsweek Polska, a także Kancelaria Premiera RP. Na Twitterze najczęściej używane słowa to „polski”, „polski ład”, „rząd Polski”.

Trzecim bohaterem jest Instagram. Dyskusje dotyczą przede wszystkim widoków, wystroju wnętrz, urody, stylizacji, a najbardziej aktywni jesteśmy we wtorki i środy pomiędzy 21:00 a 22:00.

Media społecznościowe na stałe wpisały się w naszą codzienność. Jak dowodzą liczne badania, coraz częściej Facebooka traktujemy jak wyszukiwarkę zamiast Googla. Istotne jest, że social media są pomocne, a jednocześnie integrują społeczeństwo, ale nie zapominajmy przede wszystkim o świecie realnym, relacjach i dystansie do świata wirtualnego.

źródło zdjęcia głównego: pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*