Ekologiczne rozwiązania są coraz bardziej popularne. Polska marka Christine Granville wprowadziła do sprzedaży kolekcję zegarków z wegańskimi paskami wytworzonymi ze skórek od jabłek.
Polska marka zegarków Christine Granville wprowadziła na rynek najnowszą kolekcję, czyli wegańskie paski wytworzone ze skórek jabłek. Polska firma nawiązała współpracę z włoskim przedsiębiorstwem, które specjalizuje się w przetwarzaniu odpadów z jabłek na gotowy produkt m.in. paski do zegarków.
Cały proces wytwarzania wegańskich pasków polega na obróbce pozostałości po jabłkach – w sezonie to aż 500 ton na dobę. Dzięki odpowiedniemu procesowi przetwórstwa odpady z jabłek nie zanieczyszczają środowiska. Powstała z nich skórka zegarka jest bardzo delikatna i miła w dotyku. Produkt ten jest ekologiczny i w pełni biodegradowalny.
Paski do zegarków wykonane ze skórek jabłek swoim wyglądem i jakością są porównywalne do tradycyjnych skórzanych pasków. Wegańskie zegarki są świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących ekologiczne i innowacyjne rozwiązania.
Wegańskie zegarki mają klasyczny kształt, czyli tzw. tank watch występujący głównie w luksusowych markach. Tarcza oraz bransoleta wykonane są ze stali szlachetnej 316L. Serce tego wegańskiego zegarka stanowi precyzyjny japoński mechanizm Miyota. Każdy zegarek z tej serii wyposażony jest w szkło szafirowe, które jest odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.
Zegarki wegańskie są tańszym zamiennikiem luksusowych marek, w których zegarek kosztuje nawet kilka tysięcy złotych. Zegarki marki Christine Granville są produktem skierowanym do silnych kobiet, które wiedzą, czego chcą od życia. Właścicielka marki Agnieszka Bobrukiewicz w jednym z wywiadów stwierdziła, że wsłuchuje się w potrzeby niezależnych kobiet, dlatego wprowadziła ekologiczne rozwiązania do swojej firmy.
Z roku na rok przybywa świadomych konsumentów, dlatego coraz więcej znanych marek oferuje klientom wegańskie rozwiązania, jak skóra produkowana z jabłek lub liści ananasa, czy tkanina z bananów. Coraz więcej firm wytwarza produkty w zrównoważony ekologiczny sposób.
– znany jako Washpapa. To celuloza impregnowana syntetycznym lateksem. Jest to materiał w pełni wegański. Nie odkształca się w wodzie, dlatego jest ekologicznym zamiennikiem zamszu i zwierzęcej skóry.
Pinatex jest wegańskim materiałem wytwarzanym z liści ananasa, które są zbędnym odpadem produkcyjnym. Jest to bardzo wytrzymałym materiał, dlatego używany jest głównie do produkcji torebek, pasków oraz obuwia.
BananaTex, czyli materiał stworzony przez Szwajcarską firmę Qwstion. Materiał ten jest wodoodporny, dzięki czemu świetnie nadaje się na plecaki, torby i odzież wierzchnią. BananaTex jest materiałem wytwarzanym z owoców abacá, czyli banana manilskiego, który jest niejadalny.
Bardzo delikatna i przewiewna tkanina wykonywana z celulozy drewna eukaliptusowego. Materiał ten jest w 100 procentach biodegradowalny i może być poddany ponownemu recyklingowi.
Zdj. główne: Jeremy Budiman/unsplash.com