Firmowe social media. Rozwiązanie dla każdego biznesu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Media społecznościowe stają się coraz skuteczniejszym i bardziej efektywnym kanałem marketingowym. Regularne publikowanie na popularnych platformach wartościowych i estetycznych postów pozwala tworzyć profesjonalny wizerunek marki i budować wokół niej lojalną grupę odbiorców.

Opracowanie i realizowanie odpowiedniej strategii marketingowej jest znaczące dla rozwoju właściwie każdego biznesu. Obecnie za najlepszą przestrzeń do reklamowania marki można uznać internet – jego powszechność sprawia, że w krótkim czasie jesteśmy w stanie dotrzeć do ogromnej liczby użytkowników, wśród których znajdziemy grono potencjalnych klientów. W sieci szczególnie wybijają się media społecznościowe. Stały się one nie tylko świetnym narzędziem ułatwiającym komunikację z bliskimi, lecz także praktycznym kanałem marketingowym, dzięki któremu stworzymy wirtualną wizytówkę, zbudujemy rozpoznawalność firmy i stworzymy więź z odbiorcami. Social media to również skuteczny sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji. Co więcej – aby czerpać marketingowe korzyści z platform społecznościowych, wcale nie musimy wydawać wielkich pieniędzy. Na początku działalności marki możemy samodzielnie dbać o firmowe profile. Z czasem to zadanie warto powierzyć specjaliście lub zewnętrznej firmie.

Korzyści z wykorzystywania mediów społecznościowych

Media społecznościowe są prawdopodobnie najlepszą przestrzenią na zbudowanie społeczności, która będzie chętnie śledzić poczynania marki. Biznesowe profile umożliwiają nawiązywanie i utrzymywanie kontaktu z klientami, co wpływa na tworzenie pozytywnego wizerunku firmy. Ogromną zaletą social mediów jest również możliwość udostępniania reklam, dzięki którym zwiększa się ruch na stronie internetowej i w sklepie online. W obrębie Facebooka czy Instagrama możemy utworzyć kampanię, a jej efekty na bieżąco analizować. Na obu tych platformach zastosujemy także remarketing, który pomaga zwiększać efektywność realizowanej strategii.

Prowadzenie firmowych profili ułatwia promowanie nie tyle samej marki, co jej produktów lub usług. W social mediach możemy ogłaszać akcje promocyjne, reklamować nowy asortyment czy odpowiadać na pytania i wątpliwości klientów oraz obserwować ich reakcje na działania firmy.

Ponadto media społecznościowe pomagają:

  • zwiększać sprzedaż,
  • pozyskiwać nowych klientów, pracowników i partnerów biznesowych,
  • relacjonować wydarzenia firmowe,
  • ukazywać wartościowy content marki,
  • prowadzić storytelling,
  • zwiększać liczbę odbiorców,
  • budować wizerunek profesjonalnej marki,
  • budować bazę mailingową.

Czy warto prowadzić biznesowe profile we wszystkich social mediach?

Obecnie najwięcej użytkowników skupiają Facebook i Instagram. Coraz większą popularnością cieszą się także TikTok i Pinterest. Solidną pozycję już dawno wypracowały sobie Twitter i LinkedIn. Czy to oznacza, że nasza marka powinna zaistnieć na wszystkich tych platformach? Odpowiedź brzmi: nie. Weźmy pod uwagę, że każda z nich przyciąga innych użytkowników, którzy mogą różnić się wiekiem, potrzebami, wykształceniem i zainteresowaniami. Przykładowo na Instagramie przeważają kobiety, a TikTok przyciąga głównie młodszych odbiorców. Profile biznesowe prowadźmy w tych social mediach, które odpowiadają profilowi marki i grupy odbiorców.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*