„Święta godne, a nie głodne”. Jak Banki Żywności ratują Święta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Już jutro większość z nas zasiądzie do wigilijnej kolacji. Część w szerokim gronie rodzinnym, a część w bardziej kameralnym towarzystwie. Jedno jest pewne: najemy się do syta. Jednak czy wszyscy?

W wielu domach Święta oznaczają wielkie ucztowanie. Członkowie rodziny szykują popisowe potrawy: jest pyszny barszcz, uszka, ryba, kilogramy ciast i ciasteczek. Mimo wszystko, pomiędzy przeglądaniem kolejnych memów o tym, jak bardzo najedliście się w Wigilię, warto zdobyć się na refleksję, czy każdy miał takie szczęście.

Nie marnuj

Nie jest tajemnicą, że w Polsce, ale i na całym świecie, corocznie marnują się dosłownie tony jedzenia. Tym ciężej jest uwierzyć, że wciąż są rodziny, w których lodówka świeci pustką.

Z myślą o takich osobach, Banki Żywności zorganizowały akcję #UratujŚwięta, promowaną hasłami „Święta godne, a nie głodne” oraz „Nie odkładaj wsparcia na później”. Całość podsumowuje krótki klip.

Sukces akcji

Tylko do tej pory udało się zebrać 120 ton żywności, która zostanie przekazana potrzebującym. Jeśli do tej pory nie dołączyliście do akcji, bez obaw – potrwa ona do końca roku, a pomóc można m.in. dokonując zakupu w specjalnym sklepie charytatywnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*