Specyfika i zastosowanie druku wielkoformatowego

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Druk wielkoformatowy stał się bardzo popularny, zwłaszcza w kontekście reklam zewnętrznych. To nic innego, jak zaawansowana forma druku cyfrowego, dzięki któremu można uzyskać naprawdę ciekawe efekty. Stosowane technologie wykorzystywane są między innymi do wydruku dużych banerów reklamowych. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia przede wszystkim wysoka jakość druku.

Wysoka jakość, jako jedna z najważniejszych cech

Mówiąc o wysokiej jakości wielkoformatowych nośników reklamowych chodzi zarówno o kolorystykę, jak i pożądaną ostrość wszystkich grafik oraz napisów. Nic zatem dziwnego, że z takich możliwości korzystają firmy, które poprzez skuteczną reklamę dążą do odbioru przez możliwie najszersze grono odbiorców. Już sama nazwa wskazuje, że druk wielkoformatowy daje największe możliwości w tworzeniu wydruków na dużych powierzchniach. Oczywiście są to materiały odznaczające się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne i trwałością, między innymi na ewentualne urazy mechaniczne. W ten sposób reklama może być wykorzystywana przez naprawdę długi czas, cieszyć oczy klienta.

Fot.: Fot: elements.envato.com / RossHelen

Zabezpieczanie druków wielkoformatowych

Firmy, które oferują druk wielkoformatowy robią wszystko, aby całość została możliwie najlepiej zabezpieczona i spełniała wszelkie oczekiwania klientów. W tym celu nakładany jest specjalny laminat, zapewniający znacznie lepszą ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych, czynników chemicznych i mechanicznych. Do tego celu wykorzystywane są zarówno laminaty matowe jak i błyszczące, a także takie z filtrami UV. W tym aspekcie wiele zależy od materiału, na który nanoszony jest druk wielkoformatowy. Należy bowiem wybrać najlepszy środek, który będzie po prostu skuteczny i zapewni gotowej reklamie doskonały wygląd przez bardzo długi czas. Stosowane techniki wymagają dobrej znajomości całej branży, dlatego w firmach, które trudnią się wykonywaniem druku wielkoformatowego liczy się doświadczenie. Warto stawiać na przedsiębiorstwa cieszące się dobrymi opiniami i szybką realizacją zleceń.

Gdzie można zastosować druk wielkoformatowy?

Możliwości nanoszenia druku wielkoformatowego jest dość dużo, może on powstać na banerach z frontlitu, siatek mesh. Innym przykładem stosowanego materiału są folie polimerowe, monomerowe, wylewane, a także papiery różnego rodzaju. Biorąc pod uwagę różnorodność wpływających zamówień, pomysłów jest bardzo dużo. W wielu miejscach łatwo dostrzec przykłady druków wielkoformatowych, do których zalicza się plakaty, plansze, tablice, czy wspomniane wcześniej banery. Nie brakuje ponadto materiałów ekspozycyjnych, szyldów, kasetonów i zwracających uwagę billboardów. Ważną cechą druków wielkoformatowych jest dostępność wielu wersji tej technologii. Współczesny marketing musi charakteryzować się innowacyjnością i w sposób subtelny zachęcać do skorzystania z konkretnych produktów i usług. Jeżeli reklama jest zbyt nachalna, efekt może być przeciwny od spodziewanego. Na szczęście poprzez wybór rzetelnej firmy nie ma potrzeby zamartwiać się o te kwestie.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / RossHelen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*